Reforma rozgrywek seniorskich w sezonie 2014/15

W czwartek (3 lipca) zarząd Podlaskiego Związku Piłki Nożnej podjął ostateczną decyzję dotyczącą systemu rozgrywek seniorskich w sezonie 2014/15. W najbliższym sezonie w IV lidze zagra 16 ekip, w klasie okręgowej seniorów 28 zespołów w dwóch grupach po 14 drużyn, zaś w A klasie grać będzie 20-22 ekipy w 2 grupach.

Reforma ma charakter eksperymentu. Głównym celem jest zmniejszenie obciążeń finansowych wynikających z udziału w rozgrywkach ligi okręgowej, w której 16 zespołów musiało grać na terenie całego województwa.

Zatwierdzony został również terminarz rozgrywek: IV liga rozpocznie rozgrywki 9-10 sierpnia, tydzień później zacznie grać liga okręgowa, zaś A klasa zacznie grać w końcu sierpnia.

Po zweryfikowaniu zgłoszeń do rozgrywek ustalony został też skład lig (podział na grupy w lidze okręgowej i A klasie zostanie podany w terminie późniejszym).

III liga: Jagiellonia II Białystok, Olimpia Zambrów, Dąb Dąbrowa Białostocka, Warmia Grajewo, ŁKS 1926 Łomża, Puszcza Hajnówka, KS Wasilków, Sokół Ostróda, MKS Korsze, Płomień Ełk, Start Działdowo, Huragan Morąg, Barkas Tolkmicko, Znicz Biała Piska, Rominta Gołdap, Olimpia Olsztynek, Concordia Elbląg, Olimpia Elbląg.

IV liga: Magnat Juchnowiec, KS Śniadowo, KS Michałowo, Wissa Szczuczyn, Pogoń Łapy, Hetman Tykocin, Ruch Wysokie Mazowieckie, Promień Mońki, Tur Bielsk Podlaski, Sparta Augustów, Sparta 1951 Szepietowo, MKS Mielnik, Cresovia Siemiatycze, Wigry II Suwałki, Gryf Gródek, Sokół Sokółka

Klasa okręgowa seniorów: Pomorzanka Sejny, Krypnianka Krypno, Gieret Giby, KS UM Krynki, Iskra Narew, Polonia Raczki, Hetman Białystok, Orlęta Czyżew, GOKSIT Jasion Jasionówka, Victoria Jedwabne, Biebrza Goniądz, Sudovia Szudziałowo, Korona Dobrzyniewo, Tur II Bielsk Podlaski, Piast Białystok, Orzeł Kolno, Rudnia Zabłudów, LZS Narewka. Stawkę uzupełnią najlepsze drużyny z miejsc 2-4 z A klasy, które zadeklarują dostosowanie do norm licencyjnych ligi okręgowej.

A klasa: Narew Choroszcz, Żubr Drohiczyn, BKS Jagiellonia Białystok, Iskra Wyszki, Znicz Suraż, Konar Kora Korycin (O), KS Sokoły, KS Michałowo II, Podlasiak Knyszyn, Promil Białystok (O), Wissa II Szczuczyn, Supraślanka Supraśl, Pasja Kleosin (O), Grab Janówka, Sparta 1951 Szepietowo, Orzeł Tykocin (o), Orzeł Kleszczele, KS Studzianki (o), Włókniarz Białystok, MKS Mielnik II, Bocian Boćki, Pogranicze KUźnica Białostocka (O), Husar Nurzec (o), Pionier Brańsk, Rospuda Filipów, Kolejarz Czeremcha (o), COKiS Ciechanowiec (o), Skra Wizna, Czarni Gródek, Błyskawica Dubicze Cerkiewne, Husaria Łapy, Gryf II Gródek.

źródło: podlaskizpn.org